Co je transformativní koučink?

Ačkoliv jsem certifikovanou transformativní koučkou americké SuperCoach Academy Michaela Neilla, označení kouč pro sebe moc často nepoužívám. Stejně jako neříkám, že koučuji. Raději říkám, že si s lidmi povídám. Ne jako kouč a klient, ale jako člověk s člověkem. Bez nadřazenosti, bez hodnocení.

Abyste lépe pochopili, co je transformativní konverzace, podívejme se nejdříve na tradiční koučink. 

TRADIČNÍ KOUČINK

K běžnému kouči přijdete se svým problémem, který nedokážete sami vyřešit, se s vým snem, cílem, kterého byste chtěli dosáhnout.

Kouč na základě svých zkušeností, postupů a technik spolu s vámi stanoví milníky, cestu, odstraní překážky a pomůže vám cíle dosáhnout.

Jednoduše řečeno, řeknete mu co chcete, a on vám pomůže toho dosáhnout. 

Po splnění cíle může přijít radost, úleva z jeho dosažení. Přijít může taky frustrace, že už není za čím jít, překvapení, že nám jeho dosažení přineslo něco jineho, že se po jeho dosažení cítíme jinak, než jsme si mysleli. Co budete dělat dál?

Pravděpodobně si vytyčíte další cíl, ke kterému bude chtít dojít, nebo najdete další část svého života, kterou budete chtít opravit.

TRANSFORMATIVNÍ ROZHOVOR

I za mnou přicházejí lidé s tím, že chtějí splnit své sny a přání (podnikání, dům u moře, vydat knížku, najít práci) nebo s problémy, se kterými se nedokáží poradit (stres, syndrom vyhoření, diagnostikovaná vážná nemoc, finanční problémy, partnerské vztahy).

Nejdříve se podíváme, co opravdu chtějí. Při "práci" na aktuálním tématu si povídáme, jak funguje naše prožívání a vnímání toho, co se kolem nás děje. 

Díváme se směrem, ze kterého přicházejí jejich vlastní odpovědi.

Díky hlubšímu porozumění se klienti stávají více a více vědomými a přítomnými ve svém životě. Sami to popisují jako “probuzení”. Najednou vidí více možností a příležitostí.

Cesta k dosažení původního cíle se zdá jednodušší.

Získejte do svého života více 

Poznáte klid mysli a hlubokou vnitřní odolnost.

Říkám tomu probuzení do života s vědomím, že všechno je v pořádku. S porozuměním, že jste a budete v pořádku bez ohledu na to, co se děje nebo bude dít. Tohle vědomí vám umožní zvládnot jakoukoli situaci ve vašem životě s nadhledem. Díky jasnosti mysli dokážete objevovat dříve neuvěřitelná řešení. Poznáte tu část sebe, na kt. se můžete vždy spolehnout.

Začnete být skutečně sami sebou.

Můžete být autentičtí v každé životní situaci. Beze strachu, co si myslí ostatní, beze studu, co si o sobě myslíte Vy sami. Poznáte, kdo doopravdy jste a uvidíte všechna svá omezující přesvědčení. Budete se cítit dobře ve svém těle, ve své kůži, ve své hlavě. Pochopíte, že k tomu "žít život naplno" nepotřebujete ani odvahu ani sílu.

Budete zase svobodní. Na každém kroku.

Dokážete si představit větší svobodu než je ta časová a finanční? Myšlenková a emocionální svoboda je skutečným základem nezávislosti. Dokážete si představit, jak neuvěřitelně se zjednoduší dosahování všeho po čem toužíte, s poznáním že nezávislost a tvořivost přicházejí zevnitř?

Najdete vášeň, zdroj kreativity i tvoření nemožného.

Pokud je pro nás něco nemožné, znamená to jen to, že aktuálně nevidíme způsob, jak se k tomu dostat. S porozuměním mysli uvolníte svého spícího kreativního genia a nestačíte se divit, co vše bude najednou možné. Nevím, jestli dokážete vydělat milion během tří dní. Nenapadá mě žádný důvod, proč byste nemohli.

Začnete vzkétat ve všech oblastech života.

Díky porozumění jak vzniká naše prožívání se život zjednoduší. Budete cítit více lehkosti a radosti v každém okamžiku. Nedívejme se na to ale "jen filozoficky". Myslím to pěkně prakticky. Zlepší se vaše vztahy s ostatními, rozhýbete svůj byznys a budete vzkvétat v každém směru svého života.

O čem konkrétním si nejčastěji povídám?


Povídat si můžeme o čemkoli.
Tabu není žádné téma.

Pokud vás něco trápí, je jedno, jestli vaše okolí říká, že je to blbost. Vím, že každý máme "slabé místo", které prožíváme víc a nevidíme v něm, co se reálně děje. Někdo se bojí pavouků, někdo má strach ze selhání. Někdo dokáže odpustit znásilnění ale kritiku od kamarádky ne.

Pokud už přestáváte zvládat a máte pocit, že už je toho na vás prostě moc, pojďme si zavolat.

Pokud máte svůj sen a potřebujete popostrčit, jsem tady. Někdo možná touží po vybudování vlastního byznysu v zahraničí, postavení zámku nebo vydání knihy.

Níže najdete výčet 17 nejčastějších témat, se kterými se při rozhovorech potkávám. Klidně si přineste své vlastní. 

SMRT, ODCHÁZENÍ

BOLEST

ODPUŠTĚNÍ

LEADERSHIP

PODNIKÁNÍ

EFEKTIVITA A VÝSLEDKY

PENÍZE

DLUHY

STRES

PROSTĚ ŽIVOT

ZDRAVÍ

TVOŘENÍ NEMOŽNÉHO

VZTAHY

STRACH

RADOST ZE ŽIVOTA

DEPRESE, ÚZKOST

VYHOŘENÍ

Možnosti spolu-práce 

Vím, že tou nejmoudřejší osobou pro Váš život, jste Vy. Vím taky, jak těžké je důvěřovat vlastnímu hlasu, který nás vede. Odnaučili jsme se to. Někdy to začít "znovu poslouchat" a "uvidět svět bez příběhů" chvíli trvá. Může se to ale stát i na "lusknutí prstu". (I to jsem zažila.) Při práci s klienty se mi osvědčily 2 způsoby koučinku:

3 měsíční koučink formou pravidelných rozhovorů

Cena balíčku je 50.000 Kč vč. DPH (platbu je možné rozdělit na 2 splátky).

Pohodové rozhovory "PROBUZENÍ DO ŽIVOTA" (3 měsíce, 1x týdně)

  • 12 individuálních sezení v délce 30 - 90 minut (podle potřeby)
  • Sezení mohou probíhat v Praze a v Táboře.
  • Pracovat můžeme na vašem hlavním tématu nebo aktuálních situacích, které vás budou v průběhu 3měsíců potkávat. 

Intenzivní forma v podobě 3 denního setkání

Cena balíčku je 50.000 Kč vč. DPH (platbu je možné rozdělit na 2 splátky).

Intenzivní koučink "NÁVRAT DOMŮ" (3 dny, jen Vy a já)

  • Někdy je prima získat odstup. Pokud jste na pokraji nové etapy svého života, něco skončilo a nebo prostě už potřebujete změnu, potkejme se na 3 intenzivní dny.
  • Koučink probíhá v rámci prodlouženého víkendu: PÁ 2-3 hodiny, SO 2x3 hodiny, NE 2-3hodiny. Po měsíci si znovu zavoláme.

S ohledem na situaci kolem Covid19  je možné domlouvat termíny od června 2021.

Akutálně mám kapacitu věnovat se maximálně 2 klientům/týdně. Začátek spolupráce je proto možný  od 24. 5. 2021. (Netýká se úvodních hodin na zkoušku.) Těším se na Vás.

Nejste si jistí, jestli Vám mohu s Vaším tématem pomoci? Pojďme si nezávazně popovídat.